Newsletter - zapisz się i kup 5% taniej, a później otrzymuj unikalne rabaty!
Nowości
Mata Edukacyjna SmartPlay
Mata Edukacyjna SmartPlay
188,52 zł
szt.
Milly Mally Scooter Zapp Deep Blue
Milly Mally Scooter Zapp Deep Blue
177,50 zł
szt.
Milly Mally Scooter Zapp Black Mint
Milly Mally Scooter Zapp Black Mint
177,50 zł
szt.
Okaryna, Plan Toys
Okaryna, Plan Toys
99,34 zł
szt.
Rowerek biegowy UNIQ różowy
Rowerek biegowy UNIQ różowy
195,94 zł
szt.
RAVEN. 5000 EL. Zatłoczo ne Miasto
RAVEN. 5000 EL. Zatłoczo ne Miasto
213,15 zł
szt.
Promocje
BASEN Z DASZKIEM RAFA KORALOWA 1.40m x1.40m x1.14m
BASEN Z DASZKIEM RAFA KORALOWA 1.40m x1.40m x1.14m
127,00 zł 109,00 zł
szt.
Czy Twoje dziecko jest introwertykiem czy ekstrawertykiem - sprawdź! 0

 

Czy wiesz, że możesz sprawdzić czy już nawet 4-miesięczne niemowlę jest introwertykiem, czy ekstrawertykiem? Możesz to sprawdzić już teraz! Zrób poniższy test, a dowiesz się kim jest Twoje dziecko!

 

Test jest bardzo prosty i dotyczy niemowlaków. Kładziemy maluszka na kocyku i na goły brzuszek przykładamy mu kostkę lodu. Sprawdzamy jak się zachowuje. Reakcja może być dwojaka:

  1. Dziecko jest raczej spokojne, niezbyt się tym przejmuje,
  2. Dziecko zaczyna płakać, raczej nie podoba mu się ta sytuacja,

Zrób test teraz i odpowiedz jak zareagowało Twoje dziecko?

A teraz najważniejsze pytanie: jak myślisz, który przypadek będzie raczej introwertykiem, a który ekstrawertykiem?

 

Odpowiem, że przypadek nr 1 wyrośnie na ekstrawertyka, a nr 2 na introwertyka. Nie jest to intuicyjna odpowiedź, prawda? :)

A jednak – dzieci, które w teście zachowują się głośniej są introwertykami, a które są bardziej spokojne skłaniają się ku ekstrawertyzmowi.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Wyjaśnijmy może czym jest introwertyzm i ekstrawertyzm. Jest to po prostu sposób, w jaki ludzie reagują na bodźce. Introwertyk to jest osoba, która ma zwiększoną wrażliwość na bodźce zewnętrzne i dlatego też jest postrzegana jako osoba cicha. Analogicznie ekstrawertyk potrzebuje więcej bodźców, by poczuć, że żyje i dlatego postrzegany jest jako osoba głośna i czerpiąca energię od innych ludzi. Przy styczności z kostką lodu dziecko, które jest głośniejsze jest introwertykiem, ze względu na jego obniżoną tolerancję na bodźce zewnętrzne. Przy napotkaniu nieprzyjemnego bodźca (kostka lodu, zbyt głośne otoczenie, itd.) zaczyna po prostu płakać. Tolerancja ta jest wrodzona.

Jeśli masz w domu introwertyka

Napiszę więcej o introwertyku, gdyż ludzie często obawiają się, że ich dziecko nie lubi kontaktów z ludźmi, jest ciche i nieśmiałe. Jednak introwersja nie jest to wstręt do ludzi. Wprawdzie introwertycy czerpią energię, gdy są sami, to jednak dłuższe przebywanie poza środowiskiem społecznym może doprowadzić do negatywnych skutków tak jak w przypadku innych ludzi.

Introwertycy to świetni obserwatorzy i słuchacze. Umieją dostrzec w otoczeniu subtelne sygnały w przeciwieństwie do ekstrawertyków. W dzisiejszym głośnym i szybkim świecie, umiejętność słuchania i dostrzegania pewnych rzeczy może być lepsza niż umiejętność mówienia i forsowania pewnych idei (zauważ, że w polityce pełno jest ekstrawertyków, którzy często „chlapią” bez zastanowienia). Introwertycy lubią być przygotowani i skupieni na zadaniach, a ich działanie jest przemyślane.

Nie martw się wiec, jeśli masz w domu introwertyka i dostrzeż jego zalety :)

 

Pozostańmy w kontakcie: https://www.facebook.com/zabawkizpasja/

Dziękuję Ci, za czas poświęcony na przeczytanie tego artykułu. Mam nadzieję, że jego treść była wartościowa dla Ciebie. Jeśli tak - UDOSTĘPNIJ proszę ten wpis na facebooku. Chciałabym, aby jak najwięcej wartościowej treści trafiło do jak największej liczby osób.

Zapraszam do sklepu, gdzie znajdziesz szeroki wachlarz zabawek kreatywnych, edukacyjnych, drewnianych wspomagających rozwój umysłowy i fizyczny: www.zabawkizpasja.pl

 

Źródło: http://paweltkaczyk.com/pl/budowanie-marki-osobistej-introwertyka/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium